کتاب لالایی

اثر کیم توی از انتشارات کتاب کوله پشتی - مترجم: المیرا پویامهر-جایزه گنکور

رمان برتر سال ٢٠١٢ به انتخاب آمازون کانادا این کتاب شامل مجموعه خاطرات نویسنده از زندگی در ویتنام، جنگ و برخورد با سربازان کمونیست، شرح ماجرای فرار با قایق و زندگی در اردوگاه پناهندگان و سفر به کِبک و تقابل دو فرهنگ است. نویسنده با زبانی روان، ساده و با توصیفاتی ملموس و گاه شوکه‌کننده هر یک از خاطرات خود را مانند لالایی‌های شبانه در یک یا دو صفحه تعریف کرده‌است. بخشى از کتاب: صلحی که با توپ و تانک ایجاد شود ناگزیر باعث خلق صدها و هزاران حکایت در مورد شجاعت‌ها و دلاوری‌های قهرمانان می‌شود. در طول سال‌های اول بعد از پیروزی کمونیست، دیگر در کتاب‌های تاریخ صفحات کافی برای جای دادن همه‌ی قهرمان‌ها نمانده بود، بنابراین آن‌ها را وارد کتاب‌های ریاضی کردند: اگر سرباز کونگ دو هواپیما در روز نابود کند در یک هفته چند هواپیما را نابود کرده است؟ دیگر ریاضی را با جمع و تفریق کردن موز و آناناس یاد نمی‌گرفتیم. کلاس‌ها تبدیل به میدان جنگ شده بود؛ ضرب و تقسیم را با مرده‌ها، زخمی‌ها و سربازان زندانی‌شده، پیروزی‌های میهن‌پرستانه و رنگ و لعاب‌دار یاد می‌گرفتیم.

در بخشى از کتاب آمده است:‌

«صلحی که با توپ و تانک ایجاد شود ناگزیر باعث خلق صدها و هزاران حکایت در مورد شجاعت‌ها و دلاوری‌های قهرمانان می‌شود. در طول سال‌های اول بعد از پیروزی کمونیست، دیگر در کتاب‌های تاریخ صفحات کافی برای جای دادن همه‌ قهرمان‌ها نمانده بود، بنابراین آنها را وارد کتاب‌های ریاضی کردند: اگر سرباز کونگ دو هواپیما در روز نابود کند، در یک هفته چند هواپیما را نابود کرده است؟. دیگر ریاضی را با جمع و تفریق کردن موز و آناناس یاد نمی‌گرفتیم. کلاس‌ها تبدیل به میدان جنگ شده بود؛ ضرب و تقسیم را با مرده‌ها، زخمی‌ها و سربازان زندانی‌شده، پیروزی‌های میهن‌پرستانه و رنگ و لعاب‌دار یاد می‌گرفتیم.»


خرید کتاب لالایی
جستجوی کتاب لالایی در گودریدز

معرفی کتاب لالایی از نگاه کاربران
@ من معتقدم جنگ و صلح در واقع دوستانی هستند که ما را مسخره می کنند @ گفت کیم Thuy @ Ru @. مجموعه ای بی نظیر از خاطرات، با شکوه نوشته شده است. آسان برای خواندن یادآوری فوق العاده ای که زندگی در شرایط آسان را نمی توان، نباید به صورت قانونی پذیرفته شود. نگاهی به افراد اطراف خود بیاندازید: هر کسی که با شما صحبت می کنید یک جواهر یا شگفتی پیدا کنید. من با چندین پناهنده ویتنامی در آفریقا بزرگ شدم ؛ به عنوان یک بچه، من فقط به توانایی آنها در مطالعه، رسم، و @ عالی @ عجیب و غریب بود در حالی که من فقط با دوستان من فریب خورده و تلاش برای بیرون رفتن از مشکل؛ فقط بعدا در سال های نوجوانی من متوجه شدم که سختی ها را از دست داده اند و پدر و مادرشان قربانی شده اند تا بچه هایشان زندگی خوبی داشته باشند. @ RU @ یک متن زیبا است که خواننده را از طریق تجربیات یک قایق @ ، بدون فشار دادن احساسات و یا نیاز به همدردی. من یک نسخه فرانسوی را شگفت زده می کنم و آن را در زبان اصلی خواندم. متن فوق العاده. ممنون کیم Thuy

مشاهده لینک اصلی
یک داستان کوچک قدرتمند. هر مهاجر می تواند با این رمان ارتباط برقرار کند که توصیف شخصیت قایق ویتنامی را به کانادا منتقل می کند. این یک توصیف شجاعانه از دوران کودکی و کنتراست شدید بین زندگی در ویتنام و زندگی جدید در کانادا است.این زمانی است که او به وینام می رود که متوجه شده است که رویای آمریکایی به من اعتقاد داشت که من می توانم همه چیز را داشته باشم. @ او احساس کرد که رویای آمریکایی او را \"وزنتر\" کرده است، مهمتر است. هر صفحه در این کتاب فلسفی است. یک مثال از این است که در مورد صحبت کردن در مورد یکی از افراد در قایق او که آن را ساخته نیست، Thuy می گوید،Hed گام های خود را برای کشیدن گرد و غبار طلا پنهان در مخزن سوخت قایق پنهان است. شاید دکل ها او را غرق کرد، شاید آنها خیلی سنگین بودند. یا جایی که فعلا آن را به عنوان مجازات برای بازجویی بلعید یا به ما یادآوری می کند که ما هرگز نباید پشیمان باشیم که چه چیزی را پشت سر گذاشته ایم. @ من این کتاب را به طور صحیح توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا این کتاب را دوست دارم. نوشته شده بود به طوری که به نوعی به من یادآوری از یک دفتر خاطرات، که در آن داستان ممکن است برای یک فرد اتفاق افتاده است، اما نه chronological و پریدن از یک داستان به دیگری. این یک کتاب واقعا تحسین برانگیز بود و روایتر به نوعی یک کیفیت شفاف برای او بود. این گفته می شود - من مشکل پیدا کردن موضوع قرمز را از داستان داشتم و آن را بیشتر از تاریکی (اما محو زیبایی) ساخته بودم که نمی توانستم راهم را پیدا کنم. این کتاب باعث شد من می خواهم از ویتنام بازدید کنم و آن را داشته باشم فکر کردن در مورد چیزهای بزرگتر در زندگی @ مانند عشق، آزادی و اینکه چگونه به آن نگاه می کنیم، به گونه ای متفاوت است که گفته می شود واقعا این کار را دو بار انجام ندادم، باعث شد که داستان من را خفه کند. من 3،5 ستاره را داده ام، اما نمیتوانم ستاره های نیمی را ایجاد کنم، بنابراین. :-) من توصیه می کنم آن را به عنوان یک خواندن کوتاه برای ذهن فلسفی بیشتر، و کسی که به اشتباه در مورد از دست دادن زمان عجیب و غریب. :-)

مشاهده لینک اصلی
من عاشق کیم Thà ºys سبک وحشیانه. Novell ها که هر فصل را تشکیل می دهند، مانند عناصر کمی از حافظه، شکسته شده و شیرین شده با نوستالژی هستند. Ru به برخی از داستان های دلهره آور، در اعمال سریع و مختصر می گوید. این کتاب خطوط واقعیت، حافظه و داستان را برای این اثر شبه ایوبیوگرافی داستانی تقلید می کند. تاریخ شخصی Thúys تقسیم شده است، اجتناب از هر گونه ظاهر خطی خطی، و داستان های روس به دنبال فرمت زندگی خود را. او سخاوتمندانه از مادری سخن می گوید، چیزی جهانی و پایدار است، با استفاده از مثال هایی که می تواند توسط جغرافیا طبقه بندی شده، توسط سیاست یک مکان. داستانهایش درباره کمونیسم، خانوادههایی که شکسته و متلاشی شدهاند، هوس میکنند و سخاوتمندانه با شربت مینوشند. واقعیت ها به سادگی بود، و اثرات آنها به سادگی در دل و سران بازماندگان پراکنده آن وجود دارد. این کتاب اثیری است و من آن را به هر کسی که تفکرات، داستان ها و خواسته های ذهن خود را شناور می کند توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
(3.5 ستاره) نوشتار ضعیف است، اما بسیار قدرتمند و واضح است. چندین بار که در آن جملات ساده و در عین حال خطی نوشته شده است، شما می توانید مکث کنید و عمیق تر سخنرانی قدرتمند او را با آنها در نظر بگیرید. اما زمانیکه ساختار جدول زمانی به من ختم می شد، زمان وجود دارد - حداقل پس از تفکر بر روی آن، جایی است که من موضوع کوچکی داشتم؟ Ru در زمینه توصیف تجربه مهاجران به طور خاص در مورد بسیاری از عظمت ها را حفظ می کند. دلهره آور آن در بسیاری از نقاط. این رقابت فینالیست سال 2015 CBC Canada Reads است. یکی از طرفداران شایسته، اما احساس می کنم این یکی از اولین کسانی خواهد بود که رقابت را در اوایل دوران برگزار می کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب لالایی


 کتاب ریشه های آسمان
 کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته
 کتاب همه انسانها مثل هم زندگی نمیکنند
 کتاب کنسرتویی به یاد یک فرشته
 کتاب دیدار به قیامت
 کتاب صورت جلسه