کتاب دیدار به قیامت

اثر پی یر لومتر از انتشارات آگاه - مترجم: مرتضی کلانتریان-جایزه گنکور

«جنگ برای تجارت بسیار سودآور است،حتا پس از پایان آن»

با به پایان رسیدن بزرگ ترین کشتار قرن بیستم در جنگ جهانی اول در سال های ۱۹۱۴-۱۹۱۸ و باقی ماندن ویرانه هایی عظیم،دو نجات یافته ی این فاجعه،دو سرباز خط مقدم جبهه،که چندان هم سلامت جسمی و روحی ندارند،وادار میشوند کلاهبرداری حیرت انگیز و ضد اجتماعی طرح ریزی کنند که آن را تا سرانجام پی میگیرند.گویا از میدان افتخارآمیز نبود با دشمن،برای نجات میهن،تا صحنه های کسب سود راه درازی در پیش نیست...

دیدار به قیامت بنای عظیمی است بر افراشته بر پایه های بی رحمی ها و تقلب هی گوناگون،با ساختاری چنان درخشان وقدرت بیانی چنان پر صلابت که،به باور اهدا کنندگان جایزه ادبی گنکور به این کتاب،چنین رمان باشکوهی بعد از جنگ‌های ۱۹۱۴-۱۹۱۸ تا کنون خلق نشده است.


خرید کتاب دیدار به قیامت
جستجوی کتاب دیدار به قیامت در گودریدز

معرفی کتاب دیدار به قیامت از نگاه کاربران
داستان زیبا، به خوبی نوشته شده، فریبنده است. این به اندازه کافی برای استراحت بدون داشتن ادراک دور انداختن زمان است (زیرا شما آن را برای گذراندن وقت خواندن نمی خوانید، اما از وقت کم ارزش برای انجام یکی از لذت بخش ترین چیزهایی که وجود دارد استفاده می کنید).

مشاهده لینک اصلی
نمونه ای با شکوه از روایت ساختار یافته و توسعه یافته با شخصیت های قوی و شرکت طراحی. تظاهرات از ابتدا به دام افتاده و ما را به پایان بیش از حد کافی هدایت می کند.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب عمیق است

مشاهده لینک اصلی
در اکتبر 1918، در میان شایعات مربوط به یک قاچاق مواد مخدر، سربازان در هر دو دره، خسته از جنگ، محتوا برای نشستن روزهای باقی مانده است. اما برای برخی از کسانی که تنها هویت خود را به جنگ تبدیل کرده اند، اشتها برای کشتار از بین نمی رود. یکی از این افراد، دروازه بان دالنای پرادلل است، مردمی افتاده با نفرت از همه چیز و هر کسی که از دست دادن شخصی او را حفظ می کند. هنگامی که دستورات او برای فشار نهایی با بی حوصلگی عمومی ملاقات می شود، او به صورت مخفی یک زن و شوهر از ناظرانش را می کشد. با توجه به اینکه گلوله ها به آلمان می آیند، مردان آخرین زمان خود را می کشند و به زمین نزن منصوب می شوند. آلبرت مایار، خصوصی که صادقانه و آرام است، حقیقت را کشف می کند، اما قبل از اینکه بتواند واکنش نشان دهد، پرادل بر او استوار است به دهانه عمیق، جایی که او به آرامی زنده به خاک سپرده می شود. لحظات بعد یک سرباز دیگر، Ã ‰ douard Pericourt، یک گلوله به پا می گیرد. او خود را به سمت ایمنی رها می کند، از رفیق سقوطش مطلع می شود و به او کمک می کند. اما در میان تلاش های او در یک صورت با یک تکه تکه تکه شده و زخمی شده، گلو و فک پایین ترش زده شده است. یک هنرمند با استعداد از خانواده بسیار ثروتمند، با آلبرت می خواهد او را از زندگی قدیمی اش حفظ کند. آلبرت، احساس مسئولیت، هویت انسان مجروح را با یک سرباز مرده تغییر می دهد. پس از جنگ و عملا از بین رفته، آلبرت و امروزه مورفین وابسته به Ã ‰ douard، یک موجود ناکارآمد و بی رحمانه وجود دارد. اما در حالی که ثروت آنها در دروازه قرار دارد، پرادلل، یک قهرمان جنگی تزئین شده، راه خود را به نفع خواهر Ã ‰ douards، مادلین، که به طور کامل معتقد است که برادرش مرده است، رسیده است. آنها ازدواج می کنند، هرچند او می داند پرادلل یک زن زن و شوهر عجیب و غریب و مرد اخلاقی مشکوک است و سرباز سابق همه چیز را ثابت می کند و به سرعت با بی نظمی در امور بی شماری و تنظیم ثروت خود را از طریق یک طرح کثیف که شامل انجماد هزاران نفر از جنگ ها جان خود را از دست دادند و آنها را در تابوت های کم عمق قرار دادند. تنها کسی که تلاش میکند او را در چک نگهدارد، یک بوروکرات کم و خشن است، جوزف مرلین، که در جستجوی نامحرمی از مکانهای قبر استفاده میکند. در همین حال، آلبرت و Ã ‰ douard یک طرح از خودشان را اجرا کردند. در زمان نخستین سالگرد پایان جنگ، و به منظور بهره برداری از موج وطن پرستی و نیاز به شهرهایی که به قهرمانان افتاده خود احترام می گذارند، Ã ‰ douard طرح هایی برای مجسمه هایی طراحی می کند که می توان آنها را در یک کاهش ویژه قیمت مشکل برای خریداران این است که مجسمه ها هرگز تکمیل نخواهند شد، زیرا دو Schemers در سپرده ها با ثروت در سپرده پوشیده است. کلاهبرداری بزرگ - یک عنوان است که احساس می کند قابل اجرا به بیش از یک جنبه از طرح - \" بزرگ، روایت پرطرفدار و تفسیر اجتماعی و سیاسی در یک رمان کلاسیک فرانسوی، به سبک نویسندگان مانند هوگو، بالزاک، زولا و آناتول فرانسه. اگرچه جرم و جنایت در مرکز رسیدگی قرار دارد، لامیتر از هیچ محدودیتی در مورد ژانر استفاده نکرده است. حماسه اسپارو او، که در سال 2013 جایزه فرانکورت را به عنوان بالاترین افتخار ادبیات به دست آورد، پر از قصه گویی شگفت انگیز است، کاملا جذب شخصیت ها و تفکیک خیره کننده است. در حقیقت وحشیانه، تکان دهنده، خنده دار و دلهره آور، این یک داستان بزرگ از خانواده، دوستی، آسیب فیزیکی و روانی از درگیری ها و ویرانی یک سرباز پس از جنگ است.

مشاهده لینک اصلی
این، در نهایت، به آرامی خوانده شد. پس از شکوه سریال Camille Verhà \"ven، با آلکس قابل توجه، من به سختی این نوشتار را به رسمیت شناختم. عجیب و غریب است که به انتقاد از یک رمان که جایزه جایزه Goncourt و جنجالی سازندگان جرم نویسندگان بین المللی را بدست آورده است، اما من احساس می کردم که کلاهبرداری بزرگ فاقد وضوح، غیر قابل پیش بینی و شوک کارهای قبل از Lemaitres بود. شاید بهتر بود اگر من فرانسوی را خوانده بودم. نسخه Kindle من با اشتباه درگیر شد، اما آنچه که اغتشاش داشت بیشتر جملات طولانی بود که واقعا دو یا حتی سه جمله جداگانه بودند. تمایل به وارد کردن دوره ها (@ full-stopping @ در انگلیس انگلیسی من) شدیدا شدید بود ... احساس می کردم این کار را در این جمله انجام دهم: فقط یک هفته پیش او ناگهان از جلسه خارج شد و بدون من تصریح کرد: تصمیمات مهم در مورد تصمیم گیری وجود ندارد، اما بر خلاف رئیس جمهور برای از بین بردن مسئولیت، او بیشتر مایل به اصرار بر تصمیم گیری شخصی بود، و فقط نظرات کمی را که او قبلا حل کرده بود، مورد حمایت قرار داد. pedantic، این تمرین (که تنها در ترجمه یا تعبیه شده در اصل) رمان سرعت را تخلیه کرد. و پس چرا یک یا شاید دو ستاره نیست؟ از آنجا که شخصیت ها و پیشرفت های آنها گاه گاه درخشان، یک فرد کامل، واقعی، زندگی انسان است که در یک سری از حرکات، عبارات و توصیف های حداقل دستگیر شده است. این شخصیت هایی است که با من باقی می ماند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دیدار به قیامت


 کتاب صورت جلسه
 کتاب معشوقه برشت
 کتاب شکارچی صفر
 کتاب هایدریش مغز هیملر است
 کتاب عاشق
 کتاب خلوت