کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته

اثر مارسل پروست از انتشارات هرمس - مترجم: عباس پژمان-جایزه گنکوراین اقتباس جدید بر پایه ی یک اثر هنری بزرگ در قرن بیستم به شمار می رود. رمان هفت جلدی مضحک مارسل پروست، خاطرات دوران کودکی و جامعه پاریس را قبل و در طول جنگ جهانی اول به ارمغان می آورد. بر روی فیلمنامه هارولد پینترز، که به درخواست ژوزف لوزی فیلمساز در سال 1972 نوشته شده است.

یادآوری چیزهای گذشته در تئاتر ملی سلطنتی در نوامبر 2000 برگزار شد.


خرید کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته
جستجوی کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته در گودریدز

معرفی کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته از نگاه کاربران
برای هر طرفدار پروست، فیلم سینمایی پینترز سعادت بی نظیر است. این جوهر Proust را به یک فرمت قابل کنترل برای کسانی که قادر نیستند و یا مایل به سرمایه گذاری بیش از حد به رمان خود نیست. روش های آن به طور قانونی زیبا است، هماهنگ با تن Prousts نوشتن، تحریک آمیز و غنی و نمادین قوی است. اگر این تا به حال ساخته شده آن را به فیلم، چگونه عجیب و غریب به unitedated می شود افتتاح سریع، میله کوچکی از دیوار زرد، صدا زنگ دروازه در Combray، رقص اسپایدر. و با این حال فیلم های نزدیک، در قدرت حافظه دیده می شود چگونه درست و زیبا. هرچند که این کار انجام نشده است (و اینکه بخشی از من به خواسته های آن تکمیل شده است) برای من کامل ترین فیلم پروست در فیلم همیشه پینترز است، اگر فقط به این خاطر که فقط در فیلمنامه، ما آزادیم که آن را پخش کنیم خصوصیات ذهن ما. به جای اینکه مسئله را با این یا آن بازیگر به عنوان یک یا آن شخصیت مطرح کنیم، به جای اینکه تصور کنیم که با این صحنه از آن محل نبوده ایم، ما به جای اینکه به کمال ذهنم احتیاج داشته باشم: راهنمای نمایش، رنگ با شدت تصورات خودمان.

مشاهده لینک اصلی
خلاصه Marcel ProustsAl recherche du temps perdu @ اغلب به عنوان یک تلاش ناامیدکننده مطرح می شود، یک تعهد چنان پوچ است که کاملا با طنز مونتی پایتون متناسب است و خواننده هنوز هم باید با عباراتی از برخی از قسمت ها یا یکی دیگر، مگر اینکه جرأت برنده شدن را داشته باشد کل شاهکار هفتم در سال 1972، نیکول استفان، که حقوق فیلم را به کارهای پروستیو برگزید، از جوزف لوزی خواسته بود اگر مایل به کار بر روی یک نسخه فیلم باشد. Losey به پینتر برای نوشتن فیلمنامه تبدیل شده است و فیلمنامه پروست در سال بعد نوشته شده است. فیلمنامه تمام Recherche را پوشش می دهد، پینکر هرگونه تلاشی برای انتخاب یک یا دو جلد به عنوان مرکز را رد کرد. قوس دراماتیک دوگانه است: از یک طرف، روایتگر در زندگی فردی خود به سمت خلطی حرکت می کند، اما از سوی دیگر، همه چیز از دست رفته (در نهایت زمان خود) دوباره به دست می آید و پس از آن به طور دائمی در نوشتن راویان حفظ می شود. این فیلمنامه شامل 455 صحنه است و فقط برای توضیح چگونگی فشرده سازی روایت باید کل باز کردنAla cote du chez Swann @ تاUn Amour de Swann @ در پانزده صفحات اسکریپت نادر . اما حتی با چنین طرحی، گفته شده است که فیلم حاصل از فیلمنامه حدود پنج ساعت طول می کشد. اقدام در میان دوره های از صحنه به صحنه حرکت می کند. مارسل مینویسد دختر و عاشق او در سال 1893 و در صحنه بعدی، آلبرتین در سال 1901 از حسن اعتقاد او برای زن و شوهر سخن می گوید. بسیاری از صحنه ها یک تصویر واحد هستند. صحنه های 134 و 135 تنها سنت لوپ به دنبال یک عکس هستند، 136 تنها یک اتاق غذاخوری خالی در یک هتل است، و پس از آن 137 دختر از دختران در بالای صخره ای در بلبک است. با این حال، در اینجا، به ویژه در رابطه شکنجه مارسل و آلبرتین، بحث قابل توجهی در این زمینه وجود دارد. البته، به عنوان این کار جالبی است که توسط پینتر انجام شده است، ما متواضع @ Pinter pause @ را پیدا می کنیم، اما به طور کلی صدای پروست است، نه نمایشنامه نویس انگلیسی ترسناک. این فیلم هرگز ساخته نشد. اگرچه سینفیل معمولی که هیچ وقت Readherche را نمی خواند، نمی داند که پیشاپیش تمام شخصیت ها و رویدادها باشد، اما این فیلم همچنان یک تجربه حرکتی است. برای دوستداران شاهکار Prousts، نمایشنامه فرصتی است برای در نظر گرفتن چندین قسمت از رمان در یک نور جدید به دلیل Pinters اغلب تلسکوپ مربوطه داستان. حداقل فیلمنامه چاپ شد و به طور گسترده در دسترس قرار گرفت. اگر شما هرگز پروست را خواندید، او را بخوانید! و اگر دوست دارید Recherche و کنجکاو در مورد نمایشنامه، بررسی کنید ایجاد Pinters.

مشاهده لینک اصلی
هر کس می داند که هارولد پینتر نمایشنامهنویس عالی است، اما معتقدم که این فیلم پروست واقعا قابل توجه است. چگونه می توان یک رمان تقریبا 4،000 صفحه را به دست آورد، آن را به 176 صفحه تقلیل می دهد و هنوز هم کاملا معنی دارد، فراتر از من است. مطمئن هستم که ممکن است برای کسی که هیچ وقت \"A La Recherche du Temps Perdu\" را خوانده است، خیلی حساس نیست. قطعا این یک بررسی عالی از رمان است و فقط یک یا دو روز طول می کشد تا بخواند. پنج ستاره در ذهن من به عنوان شگفت انگیز است.

مشاهده لینک اصلی
SWANN فکر می کنم سال های زندگی ام را از دست داده ام، که برای مرگ امیدوار بودم، بزرگترین عشق من که تا به حال شناخته شده است، برای یک زن که به من تجاوز نکرده بود، که نوع من نبود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته


 کتاب دیدار به قیامت
 کتاب عنکبوت
 کتاب مرگ شهریار سنگور
 کتاب شارلوت
 کتاب ترانه ی شیرین
 کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته